Przejdź do treści strony

Assistane komunikacyjne

Dlaczego warto je mieć?

Wykupienie ubezpieczenia Assistance nie jest obowiązkowe, dlatego wielu kierowców nie decyduje się na jego zakup.  Warto jednak wiedzieć, kiedy taki produkt może być szczególnie potrzebny. Assistance nie jest kosztowny, a może się okazać bardzo pomocny podczas wyjazdu za granicę.

W ramach ubezpieczenia Assistance towarzystwo gwarantuje pomoc kierowcy i pasażerom w razie wypadku, awarii, kradzieży, unieruchomienia pojazdu itp. W zakresie tego ubezpieczenia może się znaleźć pomoc informacyjna, pomoc tłumacza, zakwaterowanie w hotelu, czy holowanie pojazdu do warsztatu.

Korzystając z assistance, możemy liczyć na zwrot kosztów holowania pojazdu, naprawy pojazdu, zwrot kosztów noclegu, pomoc medyczną i wiele innych. Bardzo często taka usługa jest dodawana za darmo, jeżeli klient wykupi zarówno ubezpieczenie OC, jak i AC.

Należy jednak pamiętać, żeby sprawdzić zakres posiadanego ubezpieczenia. Warto wiedzieć:

  • co dokładnie obejmuje assistance – czy tylko pomoc w razie kolizji, czy również awarii; czy możemy liczyć na pomoc w razie złapania gumy, braku paliwa, zepsutych wycieraczek lub zatrzaśniętych kluczyków;
  • do jakiej kwoty pokrywane są koszty holowania i gdzie auto zostanie odstawione (do domu, do warsztatu, do najbliższego warsztatu wskazanego przez ubezpieczyciela, na parking);
  • czy osoba poszkodowana przez Ciebie może liczyć na holowanie z Twojej polisy;
  • powyżej ilu kilometrów od miejsca zamieszkania pomoc assistance zaczyna obowiązywać.

źródło: komunikacyjne.ubezpieczenie.com.pl/ OZ