Przejdź do treści strony
WARTAdirect
Giełda
Money.pl - Kliknij po więcej
GPW (2019-01-18 18:59)
WIG Informujemy, iż w związku ze zmianami zasad dystrybucji danych GPW wprowadzonymi 1 stycznia 2018 r. notowania dostępne są bezpośrednio na stronie money.pl
WIG20
mWIG40
sWIG80
Wspierane przez Money.pl
Kursy walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
NBP 2019-01-18
USD 3,7694 +0,21%
EUR 4,2964 +0,21%
CHF 3,7917 -0,01%
GBP 4,8773 +0,63%
Wspierane przez Money.pl

Aktualności

  Wykupiłeś kiedyś polisę na życie, a teraz nie stać Cię na opłacanie składki?

  Życie jest przewrotne - dzisiaj mamy dobrą pracę, a już jutro możemy ją stracić. Co zrobić, jeśli w przeszłości wykupiliśmy polisę na życie, a obecnie nie stać nas na opłacanie składki? Czy to oznacza, że musimy zrezygnować z ubezpieczenia?

  Ubezpieczenie na życie jest zobowiązaniem długoterminowym, dlatego zawsze istnieje ryzyko, że kiedyś nasza płynność finansowa zostanie zachwiana i nie będzie nas stać na opłacanie składek. W takiej sytuacji nie musimy rezygnować z ubezpieczenia. Ubezpieczyciele oferują nam poniższe możliwości.

  1. Zmiana trybu płatności składek: np. zamiast płacić składkę za cały rok jednorazowo, można rozłożyć ją na raty kwartalne czy miesięczne.
  2. Rezygnacja z umów dodatkowych: skutkiem tego będzie obniżenie ochrony ubezpieczeniowej, ale również obniżenie składki.
  3. Indeksacja: obniżenie sumy ubezpieczenia z tytułu polisy, co powoduje obniżenie wysokości składki.
  4. Zawieszenie opłacania składki: jest to najczęściej stosowane rozwiązanie. Zawiesza się spłatę składek na kilka bądź kilkanaście miesięcy, jednak trzeba spełnić określone przez dane towarzystwo warunki.

  Decyzję o rezygnacji z ubezpieczenia na życie powinniśmy dokładnie przemyśleć i nie podejmować jej pochopnie - towarzystwa oferują nam różne inne możliwości. Warto także pamiętać, że klienci, którzy zaprzestali opłacania składek, mają możliwość wznowienia ochrony ubezpieczeniowej.

  źródło: na-zycie.ubezpieczenie.com.pl/ OZ