Przejdź do treści strony

Zawał serca a polisa na życie

Przebyłeś zawał serca i myślisz, że żadne towarzystwo nie ubezpieczy Cię na życie? Nic bardziej mylnego. Żadna firma ubezpieczeniowa nie przeoczy tej choroby, jednak w większości przypadków nie odmówi sprzedaży polisy.

W przypadku tradycyjnej polisy na życie, klient w pierwszej kolejności wypełnia ankietę medyczną, dzięki której towarzystwo może ocenić ryzyko zawarcia ubezpieczenia. Decyzję o zakupie polisy powinieneś podjąć, gdy Twój stan zdrowia się ustabilizuje, a nie bezpośrednio po zawale - to zwiększy Twoje szanse na możliwość zakupu ubezpieczenia.

Najprawdopodobniej towarzystwo skieruje Cię od razu do lekarza na dodatkowe badania. Ważne jest, aby w ankiecie medycznej nie kłamać. Podanie fałszywych informacji będzie podstawą do odmowy wypłaty świadczenia w przypadku nieszczęśliwego zdarzenia.

Jeśli jednak chciałbyś uniknąć badań lekarskich, możesz rozważyć zakup polisy o charakterze oszczędnościowym lub ubezpieczenie rentowe. Te produkty nie wymagają od klienta podawania danych dotyczących zdrowia.

źródło: na-zycie.ubezpieczenie.com.pl/ OZ